Brno zatočí se smogem třeba tak, že radní uvažují i o MHD zadarmoV Brně převládl smog. Radní diskutují o dopravě MHD, která by byla zdarma. FOTO: Magistrát města Brna  Brno
  14.02.2017

Byla vyhlášena smogová situace. Taková hlášení se v zimních měsících objevují čím dál tím víc i v jihomoravské metropoli. Brněnští radní uvažují, jak proti škodlivinám v ovzduší bojovat a napadlo je zavést v těchto dnech MHD zadarmo. Otázkou ovšem je, jak donutí řidiče aut vystoupit z auta a přesednout do šaliny.

Kvůli smogu v Brně se v úterý 21. února sejdou radní a budou jednat o tom, zda bude městská hromadná doprava jezdit v takové situaci zdarma nebo ne.

Vedoucímu odboru dopravy, odboru životního prostředí a dopravnímu podniku radní uložili za úkol přichystat materiály, podle nichž by mohl systém dopravy zdarma fungovat při otráveném ovzduší ve městě.

„Dohodli jsme se, že půjdeme cestou plošné bezplatné dopravy po vyhlášení smogové situace, která bude v budoucnu zakotvena ve Smluvních a přepravních podmínkách Dopravního podniku. Snažili jsme se dospět k nějaké shodě,“ uvedl primátor Petr Vokřál.

V pondělí ráno Krajská hygienická stanice Jihomoravského kraje vyhlásila v Brně smogovou situaci. Může se protáhnout i na několik dní.


Autor: Lenka Drelichová

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: