VIDEO: Osel se topil v zamrzlém jezírku, pak se lekl strážníka a vyškrábal se ven  Brno
  25.01.2017

Tenký led málem připravil o život osla v jedné brněnská minizoo. Propadl se do vody a zůstal tam stát namočený po krk. Nakonec se z „pasti“ dostal sám, protože ho vyděsil strážník: zvíře se vzepjalo na zadní a podařilo se mu dostat nad hladinu.

Osel v minizoo v Horních Heršpicích propadl tenkou vrstvou ledu do tamního jezírka. Zvířete, které stálo po krk v ledové vodě, si všiml náhodný kolemjdoucí. O pomoc se obrátil na tísňovou linku.

Vysvobození nakonec oslík zvládl sám. „Jeden ze strážníků po příjezdu k areálu přelezl branku, aby zjistil, jakým způsobem oslu pomoci. Toho ovšem cizí člověk v uniformě natolik vyplašil, že sebral sílu a vzepjal se na zadních nohou, přičemž se předními kopyty zapřel o ledovou plochu a vysoukal se ven,“ popsal mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Za chvilku se zvířeti podařilo dostat nad hladinu. Pomalu se potom postavilo na nohy a odešlo.

„Strážníci se spojili se správcem areálu a upozornili ho, že díru v ledu je nutné zajistit, aby do ní nespadla další zvířata z minizoo. Současně se ujistili, že se zkřehlé zvíře dočká potřebné péče,“ vysvětlil mluvčí.

Osel totiž mohl nejenom prochladnout, ale při pokusech o únik z ledové pasti se navíc poranil. „Svědčilo o tom několik krvavých stop v okolí praskliny na ledové ploše,“ doplnil mluvčí.


Autor: ( red)Místo události: Horní Heršpice, Brno


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: