Včasné probuzení pro Köhlera. Zazářil dvěma góly a pomohl pokořit Kašíkův Zlín

Kometa si ziskem dalších tří bodů obstarala blízkost první pětky. Dva góly vstřelil Bedřich Köhler. Zdroj: hc-kometa.cz

Brno
  27.01.2019

Berani dojeli do Brna pro svou první výhru nad Kometou v sezoně, ale plány jim zkazily hned čtyři inkasované góly. V nabitém derby se prosadila i ještě před nedávnem zhasnutá hvězdička Bedřich Köhler, a to rovnou dvěma góly. Poprvé se za Kometu představil Zbyněk Michálek.

Několikanásobně speciálního zápasu se dočkali brněnští hokejisté, kteří na poslední zápas třetí čtvrtiny základní části přivítali své krajany z Moravy, Zlín. Speciálnost tkví v několika faktech – jedná se o moravské derby, ve kterém brněnský kapitán Leoš Čermák načal svou již devátou stovku a Petr Holík šestou stovku zápasů v extralize.

První třetina patřila nepochybně domácímu Brnu. Zlín drželo v obranném pásmu a navíc se v polovině první třetiny stadionem rozeznělo osm, osm, osmdesát osm oslavující střelce úvodního gólu a zároveň nejlepšího střelce extraligy, Petera Muellera.

Sice do konce první části zlínský Tomáš Fořt srovnal, Bedřich Köhler zúčtoval své dlouhé čekání na gól a vrátil na začátku prostřední části Kometě vedení – 2:1. „Myslím, že to, že Kašík hrál v Brně není výhoda. Je těžké se specializovat speciálně na gólmana. Recept na něj neznám. Dorážka na brankovišti v časovém presu se nedá natrénovat,“ okomentoval svůj gól Köhler.

Chvíli poté mohlo být skóre ještě o číslo vyšší. Puk se totiž odrazil od Kašíkova betonu do spoluhráče u branky a brankář tak tak zabránil vlastnímu gólu.

Nicméně druhému gólu nezabránil Karel Vejmelka na druhé straně hřiště. Vyjel daleko na stranu a odhalil Pavlu Kubišovi nehlídanou vnitřní síť – 2:2.

Köhler využil přesilovku a připsal si svůj druhý nedělní gól. „V oslabení holt jeden hráč chybí, Petr Mueller s Martinem Zaťovičem jsou natolik šikovní, aby toho využili,“ pochválil je střelec zápasu.

Brankář Libor Kašík, který z Brna odešel na začátku roku do svého mateřského klubu, v neděli od fanoušků starého zaměstnavatele neslyšel nic jiného než pískot a „díra“.

Ani třetí třetina nezůstala bez gólu. Šest minut před koncem na 4:2 zvýšil Petr Holík. Power-play Zlín nezkoušel, a tak Kometě podlehl v sezoně už potřetí. Další zápas Kometa odehraje opět doma, a to pozítří s Chomutovem. S Berany se potká až v závěrečném zápasu základní části na začátku března.

Speciálními fakty zakončujeme - Jakub Orsava nastoupil do prvního domácího a Zbyněk Michálek do svého úplně prvního zápasu za Brno a v neděli nahradil chybějícího Tomáše Malce. „Musím se naučit pár nových pokřiků a písniček. Atmosféra je tu parádní, takže to člověka vždycky nabudí. Mám před sebou hodně práce, snad brzo naberu fyzičku a budu připravený na konec sezony,“ řekl Michálek.

Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.

Místo události: Křídlovická 34,Brno