VIDEO: Chlapce zahleděného do mobilu přejela tramvaj. Chodcům jde o život, varují policisté  Brno
  22.08.2019

Lidé zahledění do mobilů a se sluchátky v uších v ulicích hazardují se svým životem. Zatím poslední podobný případ se stal ve středu v Brně, kde třináctiletý chlapec, který věnoval pozornost mobilu, vstoupil přímo pod projíždějící tramvaj. Po vyproštění skončil se středně těžkými zraněními v nemocnici.

Nehoda se odehrála ve středu v podvečer poblíž haly Rondo. "Chlapec přecházel po přechodu ulici Nové Sady těsně za ze zastávky směrem do města odjíždějící tramvají. Věnoval se ale více telefonu než dopravní situaci a vstoupil přímo před do zastávky přijíždějící tramvaj," uvedl mluvčí policie Jihomoravského kraje Bohumil Malášek. 

Řidič tramvaje neměl šanci srážce zabránit. "Zraněný mladík navíc zůstal zaklíněný pod vozidlem a přivolaní záchranáři jej s velkými obtížemi z pod tramvaje vyprošťovali. Hoch byl následně se středně těžkými zraněním převezen do nemocnice," dodal policejní mluvčí.

Policejní preventisté upozorňují, že telefonování, sledování her na telefonu či tabletu odvádí chodcovu pozornost a je poměrně častou příčinou nehod, jejichž účastníky jsou chodci. Stejně tak je hodně nebezpečný poslech hlasité hudby ve sluchátkách.


Autor: ) ( redMísto události: Nové Sady, Brno


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: