VIDEO: Mládě lišky zabloudilo do zahrady a schovalo se v garáži. Po odchytu uhynuloLiška po odchytu uhynula. Zdroj: MP Brno  Brno
  31.07.2019

Mládě lišky se koncem minulého týdne vydalo z lesa do jedné z řečkovických zahrad na okraji Brna. Tam si také liščete všimla obyvatelka přilehlého domu. Mezitím ale mládě uteklo do garáže, kde ho odchytili přivolaní strážníci.

Třicetiletá žena přivolala brněnské strážníky, když si na zahradě všimla mládé lišky. Zvíře však mezitím vběhlo do garáže. 

"Mezi uskladněným nábytkem po chvíli strážnice mládě opatrně polapila do odchytového oka a ve spolupráci s kolegou lišku umístila do klece," uvedla mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková.  

"Při převozu do útulku městské policie si odchytářka všimla, že lišče začíná silně slinit, a ještě před předáním do další péče zjevně nemocné mládě bohužel uhynulo," dodala mluvčí strížníků.

„Pokud se liška vydá do blízkosti člověka, neznamená to hned, že je nemocná. Může se jednat o zvíře, které ztratilo plachost. V každém případě je lepší na lišku nesahat a zavolat odborníky,“ upozornil Zdeněk Machař ze záchranné stanice Ptačí centrum. 

Lidé mohou volat na linku 156, do záchranných stanic nebo myslivcům.


Autor: ) ( red

Místo události: Řečkovice,Brno

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: