VIDEO: "To byla ale dobrá honička," řekl strážníkům řidič, který ujížděl Brnem   Brno
  23.01.2017

"Chlapi, ale dobrá honička, ne?" reagoval třiapadesátiletý řidič, když ho strážníci zastavili s varováním, že budou střílet. Napřed zaparkoval před ředitelstvím Městské policie v Brně a pak se s jejich hlídkou honil po jihomoravské metropoli.

Důvodem zběsilé jízdy Brnem bylo parkování na chodníku přímo před sídlem strážníků ve Štefánikově ulici. Třiapadesátiletý výtržník si po upozornění, že tam nemá co dělat, napřed svůj vůz fotografoval.

„Když ho pracovnice ostrahy přišla požádat, aby si přeparkoval a přestal chodník blokovat, začal vůči ní být agresivní a snažil se ji tělem odtlačit,“ popsal mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Žena potom vešla do budovy a zavolala nejbližší hlídku. Když zaslechl blížící se hlídku, začal ujíždět.

„Strážníci ho pronásledovali Hrnčířskou a Bayerovou ulicí. Řidič strážníkům kličkováním bránil v předjetí, najížděl do protisměru a prudce brzdil,“ popsal mluvčí.

Červená a jednosměrka
Hříšník navíc na křižovatce s Kotlářskou ulicí projel na červenou. Do honičky se zpojili ještě další dvě hlídky v okolí.

„Jedna z nich zahradila řidiči výjezd z jednosměrky v Botanické ulici, a tak se ocitl v sevření mezi dvěma služebními vozy,“ vysvětlil Ghanem.

Z auta muž vystoupil pod hrozbou namířené zbraně. „Situaci potom zlehčoval a strážníkům své chování vysvětlil tak, že zákony jsou od toho, aby se porušovaly,“ uvedl mluvčí.

Když ho strážníci chytili, řekl jim, že zákony jsou přece od toho, aby se porušovaly. Strážníci případ předali státní policii. Test na drogy i alkohol byl negativní.
Autor: ( red)


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: