VIDEO: Po Brně pobíhal emu Hugiš. Kličkoval mezi auty a polekal se koně  14. 10. 2019

Obří pták, připomínající pštrosa, pobíhal v minulém týdnu v Brně. Lidé ho spatřili na několika místech a po jeho stopách se tak vydali brněnští strážníci. Emu, svým chovatelem nazvaný Hugiš, zatím posbíral na své cestě spoustu zážitků, než se strážníkům podařilo velkého ptáka chytit.

Velmi slibné předpoklady pro to, aby byl obtížně polapitelný, má hbitý pták emu. Potvrdilo se to v uplynulém týdnu v Brně, kdy jeho výskyt na různých místech hlásilo městské policii hned několik volajících, kteří ho ovšem zpravidla považovali za pštrosa. Podobně jako pštros je emu vynikající běžec.

A překvapivé může být, že plave nejenom dobře, ale také rád. Do vody prchl i v Mariánském údolí, kde byl spatřen ve chvíli, kdy se polekal koně. "Vodní nádrž potom přeplaval a podle dalšího telefonátu z linky 156 se objevil u Velké Klajdovky, kde kličkoval mezi projíždějícími auty," uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Velkého ptáka pronásledovalo několik hlídek městské policie a jedna z nich ho v sobotu odpoledne zahnala na oplocenou zahradu základní školy Masarova, kde ho s vědomím ředitele školy zavřela.

Mezitím strážníci kontaktovali několik chovatelů a vpodvečer se jim podařilo spojit s majitelem. "Vděčný třiačtyřicetiletý muž si zvíře přijel do Líšně vyzvednout a vzápětí si ho odvezl. Ještě před odjezdem strážníky informoval, že pták se jmenuje Hugiš," dodal mlučí strážníků.

"Útěk ptáka emu způsobil značné komplikace a muž je tedy podezřelý z přestupku, protože uprchnutí nedokázal předejít. Případem se bude zabývat správní orgán," dodal Ghanem.
Autor: ( red )Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: