VIDEO: Strážníci chytali sprejery, jeden z nich se pod zamilovaný vzkaz i podepsalStrážníci zadrželi trojici sprejerů, nejstarší z nich chtěl své dílo před nimi dokončit. FOTO: Městská policie Brno  Brno
  23.05.2017

Partičku tří umělců, jenž sprejovala po zdech na jihu Brna, vypátrali strážníci u řeky Leskavy, kde se „malíři“ chtěli schovat. Druhý případ řešily hlídky v Bystrci. Opilý mladík zde kreslil zamilované vzkazy, pod které se podepsal svým příjmením.

První stopy za sebou nechala parta sprejerů na jihu jihomoravské metropole a ve svém „zkrášlování“ dále pokračovala. Strážníci záškodníky odhalili u řeky Leskavy.

„Skupina mladých lidí ve věku od dvaceti do třiatřiceti let stála u železniční trati vedle zdi s čerstvě nastříkanými obrazci,“ řekl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Nejstarší člen z party se hned přiznal. "Dokonce se před hlídkou pokusil výtvor o rozměru přes dvacet čtverečních metrů dokončit," uvedl Ghanem.

„Mladší muž a žena stáli vedle něj a nijak se nevyjadřovali. Trojici si přijeli převzít státní policisté pro podezření z trestného činu,“ dodal mluvčí.

Zamilovaný sprejer v Bystrci

Podobný případ zaznamenali strážníci i v noci na pátek v Bystrci, kde dopadli mladíka, který sprejoval na trafostanici a na zem.

„K vyznání, které v ulicích sprejoval své vyvolené, totiž připojil i své příjmení. Kromě lásky ho k tomu vedla pravděpodobně i vysoká hladina alkoholu v krvi. Třiadvacetiletého mladíka si převzali státní policisté.“ poznamenal Ghanem.


Autor: Lukáš Vaňkát

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: