VIDEO: Strážníci sledovali v Brně muže se zbraní. Chytili ho v tramvajiMuž se pohyboval po Brně se zbraní. Byla to však jen pistole na airsoft. FOTO: Městská policie Brno  Brno
  27.01.2017

V herně v Králově Poli se podle pohyboval muž s pistolí, když skončil s hrou na výherním automatu, i se zbraní odešel, uvedl jeden ze svědků. Strážníci ho nakonec vypátrali v tramvaji. Zjistili, že zbraň nebyla pravá, ale šlo o kopii Coltu na airsoft.

„Zatímco hrál na automatech, měl prý pistoli položenou vedle sebe na parapetu. Po skončení hry si údajně zastrčil zbraň za pas a odešel,“ uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem výpověď od jednoho z hostů.

Policisté se spojili se strážníky a začali po muži pátrat. „Hlídky po krátkém pátrání muže uviděly, jak nastupuje do přijíždějící tramvaje,“ popsal mluvčí.

Strážníci se za soupravu vydali a domluvili se přes dispečink dopravního podniku s řidičem, že z další zastávky neodjede, dokud muže nezajistí.

„Na zastávce Pionýrská strážníci společně se státními policisty vešli do vozu a dvaatřicetiletého podezřelého bez jakéhokoli odporu vyvedli ven,“ sdělil mluvčí.

Muž u sebe skutečně pistoli měl, nebyla však pravá, ale šlo o zbraň na hraní airsoftu. „Na první pohled byla nerozpoznatelná od skutečné střelné zbraně a jednalo se o repliku pistole Colt 1911,“ vysvětlil mluvčí.


Autor: Vendula Šťávová

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: