Z plavce se vyklubal zloděj. Z šatních skříněk bral i klíče od aut, s těmi pak ujel

Plavecké areály v Přerově a Brně si vyhlédl jednačtyřicetiletý zloděj, aby v nich ukradl věci za víc než milion korun. Zdroj: City.cz

10.10.2018
Cizí mobilní telefony, hodinky, doklady, oblečení, klíče od domů a od vozů nenechal bez všimnutí muž z Přerovska. Navštívil plavecké areály v Přerově a Brně. A když v šatní skříňce našel i klíče od auta, neváhal s ním odjet. Škoda dosáhla na víc než milion korun.

Vše začalo v lednu letošního roku, kdy se jednačtyřicetiletý muž vydal do přerovského plaveckého areálu s jasným úmyslem. Jako každý návštěvník i on si u vstupu koupil lístek a své kroky směřoval dál do pánských šaten.  

„Tam se ale nepřevlekl do plavek, jak je obvyklé, ale násilím se dostal do skříňky jiného návštěvníka krytého bazénu, aniž by ji viditelně poškodil. Z ní pak ukradl peněženku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí 2 500 korun," řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Ze skříňky zloděj sebral i mobil, klíče od domu  a klíče od Škody Roomster s dálkovým ovládáním.

Pak už pro něj nebylo těžké najít vůz, zaparkovaný před plaveckým areálem, od kterého byly kradené klíče a s autem nerušeně odjel. 
 
Se stejným úmyslem se vydal jen o pár dní později, během prvního únorového dne, na plovárnu v Brně. Po koupi lístku se taktéž dostal do pánských šaten, kde se dobýval do skříněk.

„Z jedné skříňky vzal tašku s doklady, peněženkou, platebními a tankovacími kartami, finanční hotovostí 1 100 korun a 20 Euro, mobilním telefonem, kapesním nožem a kašmírovou šálou. Přivlastnil si i nalezené klíče od bytu, zaměstnání a vozidla Volkswagen Passat a opět s těmito věcmi opustil šatnu,“ spočítala odcizené věci mluvčí Zajícová.

Podobně jako v předchozím případě našel na ulici před areálem vůz, s nímž za pomoci klíčů odjel.

Ani pak ale neměl dost a vrátil se znovu na místo činu do Přerova.  „Skříňku opět vykradl a odnesl si z ní pánskou bundu, hodinky, mobilní telefon, peněženku s doklady a finanční hotovostí 1 500 korun a čipovou kartu k vozidlu Renault Clio. Stejně jako v předchozích případech nalezl auto před bazénem na parkovišti, za pomoci karty ho otevřel a odjel s ním neznámo kam,“ dodala k případu mluvčí Zajícová.

Celkově se tak škody, způsobené zlodějem, vyšplhaly na milion a 150 tisíc korun k tomu. Jak se později ukázalo, zloděj nebyl žádný nováček. Už v roce 2016 byl odsouzen za předešlé činy. 

Passat, ukradený před brněnským bazénem policisté vypátrali v jedné z prostějovských garáží a Renault Clio z Přerova objevili muži zákona volně stojící na ulici na Prostějovsku. První ukradený vůz Škoda Roomster se ale policistům doposud nepodařilo nalézt.

V současné době si obviněný odpykává trest ve vězení za předchozí krádeže. Za uvedené „návštěvy“ bazénů mu hrozí další až osmiletý trest za mřížemi.

Autor: Nikodým Marek

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  Tygři se urvali z řetězu a naložili Brnu bůra. Gólů však mohlo být víc

  19.10.2018
  V zápase mezi Brnem a Libercem padlo sedm gólů, dva z nich dal hostující Lenc. Kometa dala své góly v...

  VIDEO: Nahý muž hledal v kašně na Zelném trhu drobné, strážníci si ho všimli na kamerách

  19.10.2018
  Kašna Parnas na Zelném trhu se stala ve středu dopoledne centrem zájmu jednatřicetiletého muže. Nahatého...

  VIDEO: Taška spícího muže zlákala dvojici mladíků, jeden byl v celostátním pátrání

  17.10.2018
  Taška odložená na lavičce vedle spícího muže v Brně zlákala dvojici nenechavců. Pouliční kamery ale nikdy...

  Strážník při nákupu s rodinou zneškodnil holýma rukama lupiče s pistolí

  16.10.2018
  Strážník mimo službu se postavil ozbrojenému zloději. Při rodinném nakupování v brněnském supermarketu...

  Pouze dva týmy letos zatím vyzrály na Litvínov, k Třinci přibyla také Kometa

  12.10.2018
  Letošní sezonu zatím Litvínov porazili pouze Třinec a nově také Kometa. Druhý zmíněný dal o branku víc...

  Ulicí v Brně poletovaly peníze, strážníci napočítali desítky tisíc

  11.10.2018
  /AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2018/ O tom, že pečení holubi vzduchem nelítají, ale peníze klidně ano, se přesvědčila...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: