Z plavce se vyklubal zloděj. Z šatních skříněk bral i klíče od aut, s těmi pak ujel

Plavecké areály v Přerově a Brně si vyhlédl jednačtyřicetiletý zloděj, aby v nich ukradl věci za víc než milion korun. Zdroj: City.cz

10.10.2018
Cizí mobilní telefony, hodinky, doklady, oblečení, klíče od domů a od vozů nenechal bez všimnutí muž z Přerovska. Navštívil plavecké areály v Přerově a Brně. A když v šatní skříňce našel i klíče od auta, neváhal s ním odjet. Škoda dosáhla na víc než milion korun.

Vše začalo v lednu letošního roku, kdy se jednačtyřicetiletý muž vydal do přerovského plaveckého areálu s jasným úmyslem. Jako každý návštěvník i on si u vstupu koupil lístek a své kroky směřoval dál do pánských šaten.  

„Tam se ale nepřevlekl do plavek, jak je obvyklé, ale násilím se dostal do skříňky jiného návštěvníka krytého bazénu, aniž by ji viditelně poškodil. Z ní pak ukradl peněženku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí 2 500 korun," řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Ze skříňky zloděj sebral i mobil, klíče od domu  a klíče od Škody Roomster s dálkovým ovládáním.

Pak už pro něj nebylo těžké najít vůz, zaparkovaný před plaveckým areálem, od kterého byly kradené klíče a s autem nerušeně odjel. 
 
Se stejným úmyslem se vydal jen o pár dní později, během prvního únorového dne, na plovárnu v Brně. Po koupi lístku se taktéž dostal do pánských šaten, kde se dobýval do skříněk.

„Z jedné skříňky vzal tašku s doklady, peněženkou, platebními a tankovacími kartami, finanční hotovostí 1 100 korun a 20 Euro, mobilním telefonem, kapesním nožem a kašmírovou šálou. Přivlastnil si i nalezené klíče od bytu, zaměstnání a vozidla Volkswagen Passat a opět s těmito věcmi opustil šatnu,“ spočítala odcizené věci mluvčí Zajícová.

Podobně jako v předchozím případě našel na ulici před areálem vůz, s nímž za pomoci klíčů odjel.

Ani pak ale neměl dost a vrátil se znovu na místo činu do Přerova.  „Skříňku opět vykradl a odnesl si z ní pánskou bundu, hodinky, mobilní telefon, peněženku s doklady a finanční hotovostí 1 500 korun a čipovou kartu k vozidlu Renault Clio. Stejně jako v předchozích případech nalezl auto před bazénem na parkovišti, za pomoci karty ho otevřel a odjel s ním neznámo kam,“ dodala k případu mluvčí Zajícová.

Celkově se tak škody, způsobené zlodějem, vyšplhaly na milion a 150 tisíc korun k tomu. Jak se později ukázalo, zloděj nebyl žádný nováček. Už v roce 2016 byl odsouzen za předešlé činy. 

Passat, ukradený před brněnským bazénem policisté vypátrali v jedné z prostějovských garáží a Renault Clio z Přerova objevili muži zákona volně stojící na ulici na Prostějovsku. První ukradený vůz Škoda Roomster se ale policistům doposud nepodařilo nalézt.

V současné době si obviněný odpykává trest ve vězení za předchozí krádeže. Za uvedené „návštěvy“ bazénů mu hrozí další až osmiletý trest za mřížemi.


Autor: Svatoslav Hořínek

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  Půllitr s hádankami. Šalina pub od března přidává pojízdné hospodské kvízy

  15.02.2019
  Pravidelnou brněnskou tramvajovou linku - jezdící po centru jihomoravské metropole a nabízející pasažérům...

  Brňané si namalují nové „šaliny“. Své návrhy mohou zasílat do konce února

  08.02.2019
  Vstřícný krok k Brňanům učinilo vedení dopravního podniku metropole. Vyzvalo je, aby zaslali návrh na...

  Brněnská vědkyně získala grant na hlídání dětí. Dál se tak může věnovat výzkumu

  05.02.2019
  120 tisíc korun na jeden rok. Tolik získala vědkyně a lékařka Petra Šedová z brněnské nemocnice u svaté...

  Do vozidel MHD přibudou routery, dopravní podnik za wi-fi zaplatí 2,3 milionu ročně

  01.02.2019
  Cestování z jednoho konce jihomoravské metropole na druhý nyní ve vozech MHD uběhne rychleji. Brněnský...

  FOTO: V brněnské zoo odchovali kriticky ohrožené želvy. Jako první v Česko - Slovensku

  31.01.2019
  Čtyři mláďata dlouhokrčky McCordovy (Chelodina mccordi) se v Zoo Brno vylíhla na přelomu srpna a září...

  Led v Brně zeslábl. Bezpečných 12 centimetrů nemá ani přehrada

  30.01.2019
  Teplejší počasí v kombinaci s postupnou oblevou s sebou přináší i tání ledu. Oblíbené zimní radovánky...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: