Zranil mi palec, tvrdí revizorka. Roztrhla mi triko, říká cestujícíJízdenky Dopravního podniku města Brna. Foto: DMPB  Brno
  20.09.2016

Klasický obrázek z hromadné dopravy v Brně: revizor se handrkuje z pasažérem. Rozjetý konflikt nakonec musí dořešit strážníci. Otázkou nakonec je, jak celý případ vyřeší tradiční "správní orgán".

Spor mezi "přepravní kontrolorkou" a pasažérem v brněnské hromadné dopravě museli - jako obvykle - přijet řešit strážníci.

"Strážníky telefonicky požádala o pomoc pracovnice přepravní kontroly, která se v ulici Netroufalky dostala do konfliktu s jedním z cestujících," popsal jejich mluvčí Michal Simandl.

Revizorka si hlídce postěžovala, že devětadvacetiletý muž cestoval bez platné jízdenky. "A když ho chytla za oděv, aby z vozidla neodcházel, zranil ji na palci," řekl mluvčí.

Pasažér se však u strážníků hájil tím, že mu ve stejné chvíli, kdy byl kontrolován, přišla elektronická jízdenka do mobilu.

"A proto prý odmítal přestupek řešit. Naopak si stěžoval na roztržené tričko, které bylo údajně následkem přetahování zničené," vysvětlil Simandl.

"Účastníky sporu tak čeká správní řízení, kam hlídka případ se všemi podklady postoupila," dodal mluvčí.


Autor: ) ( red

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: